Karnevalový víkend

Týden po ostatkách jsme připravili maškarní pobavení také pro děti. V pátek 19. února zaplnily společenskou místnost děti z Mateřské školy, jejich rodiče a přátelé. O půl čtvrté zde začal dětský karneval. Program a výzdobu připravily učitelky MŠ, Zdeněk Kakáč a hlavně Hanka Němcová. O občerstvení se staraly Hanka Kočí, Leona Dvořáčková, Leona Kadlecová a Petra Kovaříková. Dále pomáhala a fotila Jana Přikrylová.

Na karneval se dostavilo téměř 40 dětí v nádherných maskách. Doprovodilo je kolem padesátky rodičů a diváků. Po přivítání a představení jednotlivých masek měly děti prostor pro předvedení svých dovedností. Hlavní část programu tvořily soutěže pojaté ve stylu zimních olympijských her. Děti bruslily na papírových bruslích, proskakovali olympijské kruhy, probíhaly slalom a střílely na hokejovou branku. V dovednostních disciplínách skládaly puzzle sněhuláka, sestavovaly obraz z barevných uzávěrů od PET lahví a vyráběly papírové koule pro házení do cíle.

Hry byly rozděleny do čtyř soutěžních bloků. V přestávkách děti tančily, cvičily a relaxovaly. Po ukončení her dostali všichni malí účastníci medaile, barevné diplomy a sladkosti. Závěr karnevalu patřil diskotéce. Během volné zábavy se hrály společenské hry a děti měly prostor pro předvedení sólového zpěvu nebo tance.

V sobotu 20. února odpoledne jsme se sešli u vleku. Tentokrát jsme připravili karneval pro větší děti – školáky a studenty. Tato dříve pravidelná a oblíbená akce se nemohla tři roky uskutečnit kvůli špatným sněhovým podmínkám.

Tentokrát ráno pršelo, potom hustě sněžilo a foukal studený vítr. Teplota byla těsně nad nulou. Takové počasí bohužel odradilo část masek i diváků. U vleku však byla dobrá nálada. O program a občerstvení se starala “Horská služba Vavřinec“. Karneval navštívil Zdubiňák. Popřál příjemné zimní radovánky a brzký příchod jara. Společně s Horskou službou gratuloval předsedovi Lojzku Nečasovi k narozeninám. Dostavila se také dvojice klaunů.

Děti si mohly porovnat své lyžařské dovednosti ve slalomu a sjezdu. Obě disciplíny se jely na dva měřené pokusy. Vítězil ten, kdo dojel do cíle všech pokusů a dosáhl nejlepších časů. Závodníci byli odměněni věcnými cenami a sladkostmi. V pozdním odpoledni Lojzek nechal zapálit speciální oheň. Na plotně vařil “Sibiřský grog“, ke kterému se přikusoval česnek. Domů jsme se vraceli za přibývající tmy. Obloha se projasňovala a chvílemi na nás vykukoval jasný měsíc.


« zpět