Karnevalový víkend

Týden po ostatkách jsme připravili maškarní pobavení také pro děti. V pátek 19. února zaplnily společenskou místnost děti z Mateřské školy, jejich rodiče a přátelé. O půl čtvrté zde začal dětský karneval. Program a výzdobu připravily učitelky MŠ, Zdeněk Kakáč a hlavně Hanka Němcová. O občerstvení se staraly Hanka Kočí, Leona Dvořáčková, Leona Kadlecová a Petra Kovaříková. Dále pomáhala a fotila Jana Přikrylová.

více »

Ostatky na stránkách potřetí – tentokrát šla i zvířátka

Rok uplynul neuvěřitelně rychle a jsou za námi další ostatky. Přípravě jsme jako vždy věnovali spoustu času. Ráno, ještě před průvodem, Pepa Kaléšek s Jendou Brzobohatým chystali prodej a Ampér po malém zpoždění přivezl své nádobíčko na tvorbu kraválu.

více »

Po dlouhé přestávce

Neuvěřitelných 9 měsíců trvalo mlčení na našich webových stránkách. Omlouvám se všem členům Technických sportů, čtenářům a dalším příznivcům za tuto moji nedůslednost a lajdáckost. Co se stalo. Předně to bylo napadení těchto stránek virem. Někdy se uhnízdil ve základní struktuře, ale mnohem častěji napadal galerii obrázků. Snažil jsem se problémy řešit, ale viry se urputile vracely. Rozhodl jsem se, že nebudu na web chvíli přistupovat. Problémy přetrvávaly a čas běžel. Uběhlo jaro a s létem se dostavilo prázdninové lenošení. Vir se však stále bránil. Po konzultaci se správcem serveru jsme došli k řešení – pro správu stránek jsou používány špatné technické a SW prostředky. A tak se snažím dělat nápravu, nejde to tak rychle, jak je třeba, ale pomalu se to rozjíždí.

více »

Duben ve znamení přírody

V dubnu se naše organizace zaměřila na přírodu Moravského krasu. Velikonoční prodloužený slunečný víkend nás lákal na vycházky. V rámci Dne Země jsme tradičně uklízeli okolí obce a Pustý žleb. Ekologický týden byl zakončen 12. ročníkem Setkání s jeskyňáři.

více »

Ostatky na sněhu

Po několika teplých rocích se ostatkový průvod procházel po zasněžených cestách Vavřince. Bílou nádheru prozářilo sluníčko. Sraz masek byl svolán v sobotu 21. února na desátou hodinu. Harmonikář odmítl účast kvůli únavě z hraní na páteční zábavě. Slíbil však, že jakmile se vyspí tak dojde.

více »

Dětský karneval

V pátek 20. února 2009 se podařilo uspořádat druhý dětský karneval ve školce. Byl určen hlavně pro předškoláky, ale vítány byly všechny děti od 1 do 99 roků. Dětí v maskách se sešlo víc než padesát, rodičů a diváků kolem osmdesátky.

více »

Ostatky aneb tak jsme to až na tři výjimky přežili všichni

V sobotu 2. února 2008 jsme se po roce opět sešli na Ostatkovém průvodu. Tentokrát jsme začínali v 10 dopoledne. Už tato skutečnost rozhodila účastníky. Jednak chyběly tři hodiny na dokončení náročných masek a také nebyl čas na pořádný oběd. Jako první postával před Obecním úřadem harmonikář – Jarek Vintr z Petrovic. Smutně se díval na potemnělé nebe a počítal kapky aby vybral správný nástroj. Mohl zvolit krásně znějící Heligonkou nebo starou dobrou klávesovou Delícii. Nakonec vše vyřešil slunečník šikovně zastrčený za popruhem harmoniky. Z Jarka se rázem stal dědeček Hříbeček. Včas a vzorně byl připravený také řezník s nezbytnou šavlí, tentokrát podporován milující kuchařkou. Pořízení vlastního doprovodu se později ukázalo jako vynikající nápad.

více »
Autor:  ZK